Sobota, 25. máj 2019
Prevažne slnečno  18,5 °C
Mimoriadne správy

Vyhlásili najlepších hovorcov za rok 2018, ocenenie Top hovorca roka neudelili

 Webnoviny   5. október 2018  113
Vyhlásili najlepších hovorcov za rok 2018, ocenenie Top hovorca roka neudelili

BRATISLAVA 5. októbra (WebNoviny.sk) - Víťazi o cenu najlepšieho hovorcu roka 2018 sú známi. Porota súťaže zložená z deviatich novinárov a odborníkov na komunikáciu dnes vyhlásila hovorcov roka na Slovensku. Víťazov zverejnili na Výročnom stretnutí novinárov a ľudí z komunikačnej oblasti v Bratislave organizovanom Asociáciou hovorcov Slovenska (AHS).

V jednotlivých hodnotených kategóriách tento rok bodovali dlhoroční profesionáli. Hovorcom roka 2018 sa v kategórii Štátna správa a štátny sektor stal Roman Krpelan, hovorca a riaditeľ Komunikačného oddelenia Kancelárie prezidenta SR.

Mimoriadne kvalitná práca


V kategórii Privátny a komerčný sektor vyhral titul Hovorca roka 2018 Tomáš Bezák, PR a Tlačový hovorca spoločnosti Lidl. V kategórii Samospráva a neziskový sektor bodovala Jana Holéciová, hovorkyňa Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory. Porota sa rozhodla v tomto ročníku neudeliť ocenenie TOP Hovorca roka. Agentúru SITA o tom za organizátorov odbornej súťažnej ankety AHS informovala Zuzana Tichá.

„Tento rok porota v spolupráci s partnerom Slovakia online analyzovala výstupy a pôsobenie viac ako 110 hovorcov v rôznych sektoroch. Víťazov ocenila za mimoriadne kvalitnú prácu na pozícii komunikátorov svojich organizácií a taktiež za vynikajúce komunikačné zručnosti, odbornosť v oblasti, ako aj za etické správanie, ktoré má byť neoddeliteľnou súčasťou práce hovorcu,“ cituje tlačová správa predsedu Asociácie hovorcov Slovenska Vladimíra Machalíka.

Cenu získala iniciatíva Za slušné Slovensko


Porota sa síce rozhodla neudeliť ocenenie TOP Hovorca roka, no mimo štatút súťaže udelila Mimoriadne uznanie poroty. Získali ho Veronika Bruncková, Karolína Farská a Juraj Šeliga z iniciatívy Za slušné Slovensko za to, že „sa dokázali stať hlasmi časti spoločnosti, za mobilizáciu občanov a za zvládnutú komunikačnú kampaň“.

Slávnostné udeľovanie cien sa nieslo v pietnej atmosfére a spomienke na zavraždeného novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej a význam ochrany novinárov. Tradične mal Hovorca roka aj charitatívny rozmer. Organizátori sa rozhodli aj tento rok darovať výťažok z tomboly neziskovej organizácii, tentoraz Nadácii detského kardiocentra.

Porota plná zaujímavých mien


Novinkou aktuálneho ročníka Hovorca roka je rozšírenie poroty o dvoch členov a hlasovanie výhradne členmi poroty. Porota zahŕňa odborníkov na komunikáciu z oblasti médií, hovorcov, PR i akademického sektora.

Hosťovanie v porote tento rok prijali: dekanka Fakulty masmédií Paneurópskej vysokej školy v Bratislave Iveta Radičová, šéfredaktor spravodajstva TV Markíza Tibor Mattyašovský, zástupca šéfredaktora týždenníka Trend Ivan Haluza, vedúci domácej redakcie TASR Richard Kvasňovský, vedúci redakcie politiky denníka Nový Čas Martin Čeliga, riaditeľka 1St Class Agency Katarína Remiaš, riaditeľ corporate affairs a komunikácie Japan Tobacco International Slovakia Martin Jaroš a vedúca komunikácie Národnej banky SR Jana Kováčová. Predsedom poroty bol predseda Asociácie hovorcov Slovenska a riaditeľ komunikácie a marketingu Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Vladimír Machalík.

Viac k témam: Asociácia hovorcov Slovenska (AHS), Hovorca roka 2018, Jana Holéciová, Roman Krpelan, Tomáš Bezák
Zdroj: Webnoviny.sk - Vyhlásili najlepších hovorcov za rok 2018, ocenenie Top hovorca roka neudelili © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.