Piatok, 7. august 2020
Slnečno  24,7 °C
Mimoriadne správy

Vojvodkyňa Meghan a princ Harry sa chcú oslobodiť od kráľovských povinností

 Webnoviny   8. január 2020  48
Vojvodkyňa Meghan a princ Harry sa chcú oslobodiť od kráľovských povinností

8.1.2020 (Webnoviny.sk) - Vojvodkyňa Meghan a princ Harry sa chcú postupne oslobodiť od povinností vyplývajúcich z ich príslušnosti ku kráľovskej rodine. Ako napísali v zatiaľ pomerne kusom stanovisku, ktoré zverejnili v stredu večer, chcú "odstúpiť z pozície vyššie postavených členov kráľovskej rodiny".

Zároveň oznámili, že chcú odteraz svoj čas deliť medzi Britániu a Severnú Ameriku.

"Po mnohých mesiacoch zvažovania a interných diskusií sme sa rozhodli, že tento rok začneme s prechodom smerom k progresívnej novej role v rámci tejto (kráľovskej - pozn. SITA) inštitúcie. Plánujeme odstúpiť ako ´vyššie postavení´ členovia kráľovskej rodiny a pracovať na tom, aby sme sa stali finančne nezávislí, popri čom budeme naďalej plne podporovať Jej veličenstvo kráľovnú," napísali Meghan s Harrym.

Viac k témam: kráľovská rodina
Zdroj: Webnoviny.sk - Vojvodkyňa Meghan a princ Harry sa chcú oslobodiť od kráľovských povinností © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.