Utorok, 18. jún 2019
Polojasno  22,1 °C
Mimoriadne správy

Video: Vedci pozorovali novoobjavené mláďatá veľryby biskajskej, je kriticky ohrozeným druhom

 Webnoviny  14. apríl 2019  88
Video: Vedci pozorovali novoobjavené mláďatá veľryby biskajskej, je kriticky ohrozeným druhom

WASHINGTON 14. apríla (WebNoviny.sk) - Vedci pri pobreží amerického štátu Massachussetts pozorovali novoobjavené mláďatá veľryby biskajskej, ktorá je kriticky ohrozeným druhom. Na celom svete je podľa aktuálnych údajov len 411 jedincov tohto druhu.

O objave dvoch párov matiek s mláďatami neďaleko Mysu Cod informovalo v sobotu Centrum pobrežných štúdií z Provincetownu v Massachusetts. Tento rok tak bolo podľa vedcov pozorovaných na celom svete celkovo už sedem mláďat veľryby biskajskej.

To je podľa amerických vedcov senzačná novinka, keďže tento druh veľryby vymiera a napríklad v minulom roku nebolo pozorované ani jedno novonarodené mláďa tohto druhu.Viac k témam: veľryba
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Vedci pozorovali novoobjavené mláďatá veľryby biskajskej, je kriticky ohrozeným druhom © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.