Streda, 5. august 2020
Oblačno  15 °C
Mimoriadne správy

Video: V belgickej zoo privítali dvojčatá pandy veľkej, matka Hao Hao sa mláďatá stará s láskou

 Webnoviny  10. august 2019  51
Video: V belgickej zoo privítali dvojčatá pandy veľkej, matka Hao Hao sa mláďatá stará s láskou

10.8.2019 (Webnoviny.sk) - V belgickej zoologickej záhrade Pairi Daiza sa pande veľkej (Ailuropoda melanoleuca) narodili dvojčatá. Zástupcovia zariadenia v piatok na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter uviedli, že Hao Hao, ktorú im v roku 2014 zapožičala Čína, porodila dve zdravé mláďatá. Dodali, že matka sa o ne stará s veľkou láskou.

Pandy prišli na svet vo štvrtok, čo bol ôsmy deň ôsmeho kalendárneho mesiaca, pričom v čínskej kultúre považujú osmičku za šťastné číslo.

Riaditeľ zoo Eric Domb uviedol, že "je to skvelá správa týkajúca sa tohto mimoriadneho a v súčasnosti stále ohrozeného druhu". Malá panda sa narodila v zoo aj v júni 2016.Viac k témam: panda, Zoo
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: V belgickej zoo privítali dvojčatá pandy veľkej, matka Hao Hao sa mláďatá stará s láskou © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.