Štvrtok, 18. október 2018
Zamračené  13,4 °C
Mimoriadne správy

Video: Na ostrove Rügen našli archeológovia strieborný vikingský poklad starý tisíc rokov

 Webnoviny  16. apríl 2018  132
Video: Na ostrove Rügen našli archeológovia strieborný vikingský poklad starý tisíc rokov

BERLÍN 16. apríla (WebNoviny.sk) - Na nemeckom ostrove Rügen v Baltskom mori našli archeológovia tisíc rokov staré strieborné mince, náramky, koráliky a nákrčníky z obdobia vlády dánskeho vikinského kráľa Haralda Gormssona.

Nemecká tlačová agentúra dpa v pondelok uviedla, že najprv sa v januári našla iba jedna minca. Objavili ju dvaja amatérski hľadači vrátane 13-ročného chlapca na poli pri obci Schaprode. Po následnom zapojení sa archeológov sa podarilo minulý týždeň vykopať celý poklad.

Odporúčame:
Foto: Archeológovia objavili v Egypte pozostatok starobylého chrámu

Podľa archeológov pochádza asi stovka z nájdených mincí z obdobia vlády zmieneného kráľa, známeho aj ako Harald I. Modrozubý, ktorý žil v desiatom storočí a je známy tým, že zaviedol na svojom území kresťanstvo. Vládol oblasti, ktorá zahŕňa okrem dnešného Dánska aj severné Nemecko, južné Švédsko a časti Nórska.

Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Na ostrove Rügen našli archeológovia strieborný vikingský poklad starý tisíc rokov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.