Streda, 5. august 2020
Malá oblačnosť  15,5 °C
Mimoriadne správy

V berlínskej zoo sa narodila vzácna panda červená, jej rodičov len nedávno priviezli z Indie

 Webnoviny  Štvrtok, 22:08  29
V berlínskej zoo sa narodila vzácna panda červená, jej rodičov len nedávno priviezli z Indie

30.7.2020 (Webnoviny.sk) - V berlínskej zoo sa narodila vzácna panda červená (Ailurus fulgens). Stalo sa tak len niekoľko mesiacov po tom, ako do hlavného mesta Nemecka previezli jej rodičov z Indie. Vo štvrtok o tom informovali zástupcovia zoo Tierpark.

Mláďa našli v klietke jeho matky 6. júna a v súčasnosti je veľké asi ako morča domáce. Pohlavie zatiaľ nie je známe a premýšľajú nad menom pre nový prírastok. V rámci medzinárodného programu na ochranu pandy červenej je to už desiate mláďa narodené v Berlíne.

Tento druh pôvodne pochádza z východnej časti Himalájí a juhozápadnej Číny.

Rodičmi sú šesťročná Shine a o rok mladší Joel a v novom prostredí sa cítia dobre. "Som veľmi rád, že sa tu táto dvojica dobre zabývala," vyhlásil riaditeľ zariadenia Andreas Knieriem a dodal, že vďaka novému prírastku zvýšia informovanosť o ochrane tohto ohrozeného druhu.

Pandu budú môcť návštevníci a návštevníčky vidieť zrejme v septembri, keď opustí matkinu klietku a začne skúmať vonkajšie priestory.

Viac k témam: panda, zoologická záhrada
Zdroj: Webnoviny.sk - V berlínskej zoo sa narodila vzácna panda červená, jej rodičov len nedávno priviezli z Indie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.