Nedeľa, 17. február 2019
Slnečno  0,1 °C
Mimoriadne správy

Trump kritizoval LeBrona Jamesa, ktorý ho tiež spomenul vo svojich výrokoch

 Webnoviny   4. august 2018  152
Trump kritizoval LeBrona Jamesa, ktorý ho tiež spomenul vo svojich výrokoch

WASHINGTON 4. augusta (WebNoviny.sk) - Prezident Spojených štátov amerických Donald Trump si v piatok večer na sociálnej sieti twitter vzal na mušku jedného z najlepších a najvplyvnejších basketbalistov súčasnosti LeBrona Jamesa.

Učinil tak po tom, čo sa nová akvizícia tímu Los Angeles Lakers prezentovala v televízii CNN pri príležitosti otvorenia školy pre tzv. problémovú mládež v jeho rodnom meste Akron.

"Mám rád Mikea"


"S LeBronom Jamesom práve urobil rozhovor najhlúpejší muž v televízii Don Lemon. Spravil z LeBrona múdreho, čo nie je jednoduché. Mám rád Mikea," napísal na oficiálnom účte Trump, pričom poslednou vetou sa snažil deklarovať, že v rebríčku najlepších basketbalistov histórie uprednostňuje Michaela Jordana.

Odporúčame:
Trump chce uvaliť na Čínu vyššie clá, údajne však zvažuje úroveň 25 percent

Trojnásobný víťaz titulu MVP finále NBA v rozhovore pre CNN hovoril o vplyve športu pre spoločnosť a jeho schopnosti ľudí spájať. Zároveň spomenul, že prezident Trump "využíva šport, aby nás rozdelil."

Ešte sa nevyjadril


James sa zatiaľ k najnovšiemu výroku politického lídra USA nevyjadril, no v minulosti nešetril kritickými výrokmi k jeho osobe.

"Návšteva Bieleho doma bola vždy pocta, až pokým sa tam neobjavil on," zverejnil v minulosti. Server ESPN pripomína aj ďalšie jeho vyjadrenie: "Nerozumie moci, ktorú má ako líder tejto nádhernej krajiny. Nerozumie tomu, koľko detí akejkoľvek rasy na neho hľadí ako na vzor a očakáva slová podpory a povzbudenia," povedal dvojnásobný víťaz ankety Športovec roka v USA.

Viac k témam: Donald Trump, LeBron James, Los Angeles Lakers, médiá, Michael Jordan
Zdroj: Webnoviny.sk - Trump kritizoval LeBrona Jamesa, ktorý ho tiež spomenul vo svojich výrokoch © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.