Utorok, 20. január 2026
Mimoriadne správy
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
- Trump vyzval Kubu na dohodu, kým nebude neskoro. Rubio by vraj mohol byť prezidentom
Tigre uviazli v malých klietkach na hraniciach, zoo v Pozani sa pokúsi zvieratá zachrániť
30.10.2019 (Webnoviny.sk) - Zoologická záhrada v Poznani na západe Poľska sa pokúsi zachrániť deväť tigrov z Talianska, ktoré sú už niekoľko dní uviaznuté v malých klietkach na hraniciach s Bieloruskom. Úrady v Bielorusku ich odmietajú vpustiť do krajiny, pretože ich talianski opatrovatelia údajne nemajú víza a zvieratám chýbajú potrebné veterinárne dokumenty. Jeden z tigrov už medzičasom uhynul.
Tigre sú na ceste od 22. októbra, keď vyštartovali z oblasti neďaleko Ríma a namierené mali do Ruska. V sobotu však uviazli na poľsko-bieloruských hraniciach. Podľa úradov je zložité poskytovať tigrom v klietkach na nákladnom aute dostatok jedla a vody.
Mesto Poznaň, ktoré stav zvierat znepokojil, umožnilo miestnej zoologickej záhrade dočasne sa o tigre postarať a nechať ich oddýchnuť si. Následne by ich mali previezť do komplexu v Španielsku.
Zdroj: Webnoviny.sk - Tigre uviazli v malých klietkach na hraniciach, zoo v Pozani sa pokúsi zvieratá zachrániť © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Konsolidácia je tak smutný príbeh, že tu už strácam svoj zmysel pre humor, tvrdí expremiérka Radičová – VIDEO
Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
Pod Spišským hradom otvorili unikátny športový areál, Nordpark v Žehre spája pohyb a históriu