Pondelok, 1. jún 2020
Jasno  9,4 °C
Mimoriadne správy

Svet má vedecké vedomosti a technické prostriedky na udržanie globálneho otepľovania, povedal António Guterres 

 Webnoviny   1. december 2019  74
Svet má vedecké vedomosti a technické prostriedky na udržanie globálneho otepľovania, povedal António Guterres Fotogaléria: António Guterres
António GuterresAntonio GuterresUnited Nations Climate Action Summit1.12.2019 (Webnoviny.sk) - Generálny tajomník Organizácie Spojených národov (OSN) António Guterres vyhlásil, že doterajšie snahy o zastavenie globálneho otepľovania boli "úplne nedostatočné".

Novinárom v Madride v nedeľu povedal, že svet má vedecké vedomosti a technické prostriedky na udržanie globálneho otepľovania na 1,5 stupňa Celzia zakotveného v Parížskej klimatickej dohode z roku 2015, no "chýba nám politická vôľa".Vyjadril sa tak pred tým, ako sa v pondelok v Madride začne dvojtýždňový medzinárodný klimatický samit. "Naša vojna proti prírode sa musí skončiť a my vieme, že je to možné," dodal.

Prezradil tiež, že jeho novým špeciálnym vyslancom v oblasti "opatrení a financovania týkajúcich sa klímy" bude od januára odchádzajúci guvernér Anglickej banky Mark Carney.

Viac k témam: globálne otepľovanie, parížska klimatická dohoda
Zdroj: Webnoviny.sk - Svet má vedecké vedomosti a technické prostriedky na udržanie globálneho otepľovania, povedal António Guterres  © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.