Utorok, 26. máj 2020
Oblačno  8,7 °C
Mimoriadne správy

Sprievodcovi z Aljašky, ktorý naháňal medveďov smerom ku klientom, odobrali licenciu

 Webnoviny   8. január 2019  103
Sprievodcovi z Aljašky, ktorý naháňal medveďov smerom ku klientom, odobrali licenciu

NOME 8. januára (WebNoviny.sk) - Aljašská štátna polícia v utorok odobrala na doživotie licenciu sprievodcovi po divokej prírode z najväčšieho aljašského mesta Fairbanks, ktorý sa priznal k tomu, že k zákazníkom naháňal medveďov grizly, čo je zakázané.

Brian Simpson bol najmenej pri dvoch lovoch na medvede, ktoré usporadúval v roku 2017 v divočine na sever od mesta Nome, dohodnutý so svojimi spolupracovníkmi, aby medveďov grizly vypudili z miesta ich pobytu a pomocou snežných skútrov ich nahnali do náručia solventných lovcov.

Simpson dostal okrem toho pokutu vo výške 35-tisíc dolárov (v prepočte približne 30 600 eur) a tiež podmienečný trest odňatia slobody po dobu jedného roku.

Viac k témam: medveď grizly, sprievodca
Zdroj: Webnoviny.sk - Sprievodcovi z Aljašky, ktorý naháňal medveďov smerom ku klientom, odobrali licenciu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.