Nedeľa, 15. september 2019
Slnečno  17,2 °C
Mimoriadne správy

Slovenská pošta vydá k 75. výročiu SNP špeciálnu pamätnú známku, obálku aj pamätný list

 Webnoviny  27. august 2019  22
Slovenská pošta vydá k 75. výročiu SNP špeciálnu pamätnú známku, obálku aj pamätný list

27.8.2019 (Webnoviny.sk) - Vydaním poštovej známky, obálky prvého dňa vydania a pamätného listu si Slovenská pošta pripomenie 75. výročie Slovenského národného povstania (SNP), ktoré si Slovensko pripomenie vo štvrtok 29. augusta.

Motívom poštovej známky je graficky upravená dobová fotografia bojujúcich slovenských vojakov počas povstania. Známka má rozmery 44,1 x 26,5 milimetra a vychádza vo forme tlačového listu s 50 známkami.

Autorom výtvarného návrhu známky, obálky a pečiatky je akademický maliar Peter Augustovič.

Motív vojakov v SNP


Súčasne so známkou Slovenská pošta vydá aj obálku prvého dňa vydania s pečiatkou First Day Cover s dátumom 28. augusta 2019 a domicilom Banská Bystrica.

Aj v prípade obálky je motívom graficky upravená fotografia vojakov bojujúcich v SNP. Tento istý motív zdobí aj pamätný list k 75. výročiu SNP. Motívom pečiatky sú štylizované tri tatranské vrchy s plameňmi.

Viac k témam: obálka, Oslavy 75. výročia Slovenského národného povstania (SNP), pečiatka, poštová známka
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovenská pošta vydá k 75. výročiu SNP špeciálnu pamätnú známku, obálku aj pamätný list © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.