Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
- Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít
- Americký súkromný sektor minulý mesiac znížil počet zamestnancov
2.4.2020 (Webnoviny.sk) - Juhočínsky Šen-čen sa stal vo štvrtok prvým čínskym mestom, ktoré oficiálne zakázalo predaj a konzumáciu mäsa zo psov a mačiek.
Hlavným dôvodom je obava z prípadného prenosu koronavírusu na človeka z voľne žijúcich zvierat, no šen-čenská radnica priznáva, že ju motivovala aj snaha zabrániť ďalšiemu zabíjaniu človeku blízkych zvierat.
"Psy a mačky si s človekom vytvorili oveľa tesnejšie puto ako iné zvieratá. Zákaz konzumácie psov, mačiek a iných domácich miláčikov je úplne bežnou praxou v rozvinutých krajinách, a tiež v Hongkongu a na Taiwane," uvádza magistrát Šen-čenu, ktoré je s takmer 13 miliónmi obyvateľov šiestym najväčším mestom v Číne.
Nové opatrenie vstúpi do platnosti 1. mája.
Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, mačka, pes
Zdroj: Webnoviny.sk - Šen-čen sa stal prvým čínskym mestom, ktoré zakázalo jesť psy a mačky © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Putin: Ak Európa chce vojnu s Ruskom, my sme pripravení
Z nákladného auta v Nemecku zmizlo 20-tisíc kusov nábojov určených pre armádu
Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk