Nedeľa, 25. september 2022
Oblačno  12,9 °C
Mimoriadne správy

Pes zachránil svojho majiteľa po páde v pohorí Velebit, dlhé hodiny ho zohrieval vlastným telom

 Webnoviny   6. január 2022  266
Pes zachránil svojho majiteľa po páde v pohorí Velebit, dlhé hodiny ho zohrieval vlastným telom

6.1.2022 (Webnoviny.sk) - Záchranári v Chorvátsku velebia psa, ktorý chránil svojho zraneného majiteľa pred zamrznutím na zasneženej hore. V tme ho udržiaval v teple 13 hodín, kým sa mu nedostalo lekárskej pomoci.

„Priateľstvo a láska medzi človekom a psom nepozná hranice,“ napísala v utorok na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter regionálna horská služba a pridala i fotografiu psa ležiaceho na svojom pánovi na nosidlách.

Spadli o 150 metrov nadol


Muž so psom mali nehodu na Nový rok večer v pohorí Velebit, ktoré sa tiahne pozdĺž chorvátskeho pobrežia Jadranského mora.

Obaja sa v nadmorskej výške viac ako 1 700 metrov pošmykli a spadli asi o 150 metrov nadol.

Turista si vážne poranil nohu, ale aljašský malamut neutrpel žiadne zranenia a svojím telesným teplom sa snažil zahriať muža.

Nočná operácia bola náročná


Záchranári uviedli, že nočná operácia bola obzvlášť náročná pre sneh, ľad a polámané konáre stromov, ktoré blokovali prístup na miesto.

Na pátracej operácii sa podieľal dovedna 27-členný tím. „Na tomto príklade by sme sa všetci mohli naučiť, ako sa starať jeden o druhého,“ povedali záchranári.

Viac k témam: Pes, Záchranári
Zdroj: Webnoviny.sk - Pes zachránil svojho majiteľa po páde v pohorí Velebit, dlhé hodiny ho zohrieval vlastným telom © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.