Sobota, 16. február 2019
Slnečno  -1,4 °C
Mimoriadne správy

Osemročný chlapec bude študovať na univerzite, podľa svojich rodičov má IQ 145

 Webnoviny   2. júl 2018  155
Osemročný chlapec bude študovať na univerzite, podľa svojich rodičov má IQ 145

LONDÝN 2. júla (WebNoviny.sk) - Osemročný chlapec z Belgicka dokončil strednú školu po tom, čo šesťročné učivo zvládol za rok a pol.

Laurent Simons, ktorého otec je Belgičan a matka Holanďanka, a má podľa svojich rodičov IQ 145, získal vysvedčenie o záverečnej skúške v triede s 18-ročnými.

Odporúčame:
Ministerstvo zhodnotilo školský rok, priblížilo zmeny a pochválilo sa úspechmi

Pre belgickú stanicu RTBF Laurent povedal, že jeho najobľúbenejším predmetom je matematika, „pretože je tak rozsiahly, je tam štatistika, geometria, algebra“. Po dvojmesačných prázdninách nastúpi na univerzitu.

Podľa svojho otca mal ako malý problémy hrať sa s deťmi, pretože ho hračky veľmi nezaujímali. Rozmýšľal vraj o tom, že bude chirurg alebo astronaut, teraz ho však skôr lákajú počítače. „Ak sa zajtra rozhodne, že bude tesár, nebol by to pre nás žiadny problém, pokiaľ bude šťastný,“ komentoval budúcnosť svojho inteligentného potomka jeho otec.

Viac k témam: Laurent Simons, školstvo, zaujímavosti
Zdroj: Webnoviny.sk - Osemročný chlapec bude študovať na univerzite, podľa svojich rodičov má IQ 145 © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.