Streda, 26. jún 2019
Slnečno  20,2 °C
Mimoriadne správy

Obyvatelia Hanoja zrejme už nebudú konzumovať psy a mačky, úrady im poslali výzvu

 Webnoviny  12. september 2018  177
Obyvatelia Hanoja zrejme už nebudú konzumovať psy a mačky, úrady im poslali výzvu

HANOJ 12. septembra (WebNoviny.sk) - Úrady vo vietnamskej metropole Hanoj vyzvali tamojších obyvateľov, aby prestali jesť psie mäso. Podľa hanojského Ľudového výboru by táto praktika mohla poškodiť obraz Hanoja ako "civilizovaného a moderného hlavného mesta".

Šírenie rôznych chorôb


Mestský úrad dodal, že konzumácia psieho mäsa môže viesť k šíreniu rôznych chorôb, ako je napríklad besnota či leptospiróza.

Výbor okrem iného naliehal na Hanojčanov, aby prestali s konzumáciou mačacieho mäsa, píše spravodajský portál BBC. Mačacie mäso je menej populárne, ale stále dostupné. Výbor zdôraznil, že mnohé zvieratá, ktorých mäso sa dá kúpiť, kruto zabili.

Odporúčame:
Foto: Na kostole v centre Ríma sa prepadla časť drevenej strechy, v čase pádu bol zavretý

V Hanoji je vyše tisíc obchodov, ktoré stále predávajú psie a mačacie mäso. V meste žije odhadom 490-tisíc psov a mačiek, pričom väčšinu z nich chovajú ako domácich maznáčikov.

Hlboko zakorenený zvyk


Podľa novinárky Linh Nguyen, ktorá pracuje pre vietnamské vysielanie BBC, v krajine rastie počet ľudí, ktorí neschvaľujú konzumáciu psieho mäsa, táto praktika však stále zostáva "hlboko zakoreneným zvykom".

Mnohí ľudia na sociálnych sieťach privítali krok hanojských úradov, ale zároveň pripomenuli, že mnohí Vietnamci sa tohto zvyku ťažko vzdajú.

Viac k témam: Hanoj, mačky, mäso, psy
Zdroj: Webnoviny.sk - Obyvatelia Hanoja zrejme už nebudú konzumovať psy a mačky, úrady im poslali výzvu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.