Streda, 1. apríl 2020
Slnečno  5,3 °C
Mimoriadne správy

Mláďatá medveďa bieleho mali premiéru v holandskej zoo, uskutočnila sa však bez publika

 Webnoviny  18. marec 2020  27
Mláďatá medveďa bieleho mali premiéru v holandskej zoo, uskutočnila sa však bez publika

18.3.2020 (Webnoviny.sk) - Dve mláďatá medveďa bieleho mali v stredu v holandskej zoo premiéru, pre obmedzenia súvisiace s koronavírusom však s vylúčením verejnosti. Tri a pol mesačné mláďatá prvýkrát opatrne skúmali svoj nový výbeh, zatiaľ čo matka Freedom na nich starostlivo dohliadala.

Viac o téme: Koronavírus


Medvieďatá sa narodili v zoologickej záhrade Ouwehands v meste Rhenen 27. novembra. Pre všetkých záujemcov zverejnila zoo aspoň video z ich veľkého dňa.

Mláďatá sú výsledkom európskeho rozmnožovacieho programu, ktorého cieľom je zachovanie ohrozených druhov. Pohlavie nových prírastkov zatiaľ nie je známe.

Keď bude jasné, pravdepodobne po ich prvom plávaní, má zoo pre nich už pripravené dve mužské mená, Yuku a Atlas, ako aj dve ženské, Yura a Nova.

Zoo Ouwehands bola nútená zatvoriť svoje brány po vládnom nariadení, ktoré zakazuje zhromaždenia s viac než sto účastníkmi. V platnosti bude minimálne do 6. apríla.

Viac k témam: medveď biely
Zdroj: Webnoviny.sk - Mláďatá medveďa bieleho mali premiéru v holandskej zoo, uskutočnila sa však bez publika © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.