Utorok, 20. január 2026
Mimoriadne správy
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
- Trump vyzval Kubu na dohodu, kým nebude neskoro. Rubio by vraj mohol byť prezidentom
14.6.2020 (Webnoviny.sk) - Bolívijský učiteľ výtvarnej výchovy v čase pandémie vyučuje žiakov cez internet v kostýmoch superhrdinov, akými sú napríklad Spiderman, Batman či Flash. Tridsaťtriročný Jorge Manolo Villarroel žije v chudobnej časti hlavného mesta a učí deti od 9 do 14 rokov z bohatších rodín.
Viac o téme: Koronavírus
"Roky vstupujú do sveta dospelých, teraz prišiel čas, aby sme sa my otvorili ich svetu, a tým je chat. Pri rozprávaní môžu pociťovať určité limity, no na chate to rozbalia," vyjadril sa pedagóg s tým, že žiaci ho zase učia používať rôzne technológie. Každá hodina sa začína zumbou, keďže Villarroel je aj inštruktor zumby. Nasledujú modlitba a hudba spojená so superhrdinami.
Na online vyučovaní sa zúčastňuje 45 žiakov. Učiteľ si vyrába kostýmy sám. "Musel som improvizovať, keďže v čase karantény nemôžem chodiť von," vysvetlil. "Po pandémii sa všetko zmení, aj vyučovanie," dodal.
Niektorí tvrdia, že online forma vyučovania je len pre bohatých, ktorí si môžu kúpiť počítač alebo smartfón. V Bolívii je internet pomalý, drahý a prístupný len vo väčších mestách. V mnohých chudobných oblastiach sú elektrina a televízia relatívne nové veci. "Aj v súkromnej škole, kde učím, sú deti, ktoré nemajú dobré telefóny. No prežívame obdobie zmeny," vyhlásil Villarroel.
Viac k témam: Koronavírus, Pandémia, technológie, učiteľ
Zdroj: Webnoviny.sk - Kreatívny pedagóg sa na online vyučovanie prezlieka za superhrdinov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
Konsolidácia je tak smutný príbeh, že tu už strácam svoj zmysel pre humor, tvrdí expremiérka Radičová – VIDEO
Vlani zanikalo viac firiem aj živností než kedykoľvek predtým, najviac živnostníkov ubudlo v stavebníctve