Sobota, 19. október 2019
Väčšinou jasno  11,3 °C
Mimoriadne správy

Foto: Na Sibíri objavili perfektne zachovanú hlavu vlka z doby ľadovej, objav označili za unikátny

 Webnoviny  16. jún 2019  80
Foto: Na Sibíri objavili perfektne zachovanú hlavu vlka z doby ľadovej, objav označili za unikátny

MOSKVA 16. júna (WebNoviny.sk) - Ruskí vedci našli na Sibíri perfektne zachovanú ochlpenú hlavu vlka z doby ľadovej. Hlavu vlka, ktorý zahynul pred 40-tisíc rokmi, objavili v Jakutsku na východe Ruska.

Valerij Plotnikov z Ruskej akadémie vied povedal, že zviera patrilo k starodávnemu poddruhu vlka, ktorý žil v rovnakej dobe ako mamuty a vyhynul spolu s nimi.

Podľa vedcov je to dospelý jedinec, asi o 25 percent väčší, ako sú dnešné vlky. Či je to samec alebo samica, však nepovedali.

Plotnikov označil objav za unikátny, pretože vedci doteraz našli len lebky vlkov bez kožušiny či tkanív. Táto hlava má však uši, jazyk aj perfektne zachovalý mozog.

Viac k témam: Sibír, vedci, vlk
Zdroj: Webnoviny.sk - Foto: Na Sibíri objavili perfektne zachovanú hlavu vlka z doby ľadovej, objav označili za unikátny © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.