Pondelok, 24. február 2020
Oblačno  3,9 °C
Mimoriadne správy

Foto: Archeológovia objavili v Izraeli rozsiahle staroveké mesto, v ktorom žili tisíce ľudí

 Webnoviny   6. október 2019  251
Foto: Archeológovia objavili v Izraeli rozsiahle staroveké mesto, v ktorom žili tisíce ľudí

6.10.2019 (Webnoviny.sk) - Izraelskí archeológovia tvrdia, že na severe Izraela objavili rozsiahle mesto staré 5 000 rokov. Izraelský úrad pre starožitnosti v nedeľu oznámil, že ho našli počas príprav na stavbu diaľnice pri meste Chariš, 50 kilometrov severne od Tel Avivu.

Bolo to „kozmopolitné a plánované mesto“, ktoré sa datuje do staršej bronzovej doby, a rozkladalo sa na ploche 65 hektárov, uviedol úrad. Žilo v ňom približne 6 000 ľudí.

Vedci v starovekom meste objavili neobvyklý rituálny chrám, spálené zvieracie kosti, ktoré sú dôkazom obetných darov, figúrku ľudskej hlavy, fragmenty keramiky, pazúrikové nástroje či kamenné nádoby.

Tieto nálezy podľa archeológov poskytujú nový náhľad na pochopenie obdobia, keď sa vidiecke obyvateľstvo začalo zhromažďovať v mestskom prostredí.

Viac k témam: archeológia, archeológovia
Zdroj: Webnoviny.sk - Foto: Archeológovia objavili v Izraeli rozsiahle staroveké mesto, v ktorom žili tisíce ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.