Sobota, 13. jún 2026
Mimoriadne správy
- Dovolenka 2026 bude drahšia. Polovica Slovákov mení plány, najviac zdražejú letenky
- Elon Musk sa stal prvým bilionárom sveta, akcie SpaceX po debute prudko vzrástli
- Technická porucha zdržala odlet pápeža Leva XIV. z Kanárskych ostrovov
- Putin vyhlásil, že ukrajinské dronové útoky majú rozdeliť ruskú spoločnosť
- Top foto dňa (12. jún 2026): Predsedníčka EP na Slovensku, mláďa hrošíka, MS vo futbale a počasie
Elon Musk je už bohatší ako Bill Gates, pred šéfom Tesly je iba jeden človek
Webnoviny 24. november 2020 804
24.11.2020 (Webnoviny.sk) - Spoluzakladateľ firmy Tesla Elon Musk sa stal podľa zoznamu 500 najbohatších miliardárov spoločnosti Bloomberg druhým najmajetnejším človekom na svete. Musk (49) na druhej priečke nahradil spoluzakladateľa Microsoftu Billa Gatesa.
Majetok šéfa Tesly, ktorý je zároveň spoluzakladateľom firmy SpaceX zameranej na prieskum vesmíru, v pondelok vzrástol o 7,2 miliardy dolárov na 128 miliárd dolárov. Hodnota akcií výrobcu elektromobilov Tesla totiž stúpla po správe, že firma bude v decembri zaradená do akciového indexu S&P 500. Informuje o tom portál cnbc.com.
Čisté bohatstvo Elona Muska sa v roku 2020 zvýšilo o 100,3 miliardy dolárov. Išlo o najvýraznejší rast v rámci zoznamu najbohatších ľudí spoločnosti Bloomberg. Ešte v januári bol Musk na 35. mieste. Dnes je jedinou bohatšou osobou šéf Amazonu Jeff Bezos, ktorý prvenstvo zobral Gatesovi v roku 2017 a odvtedy si ho drží.
Viac k témam: bohatstvo
Zdroj: Webnoviny.sk - Elon Musk je už bohatší ako Bill Gates, pred šéfom Tesly je iba jeden človek © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Kaufland dáva mestám zelenú: Rozhodnite, kde pribudnú nové stromy a kvety
Po uvoľnení pravidiel na Facebooku v USA prudko pribudli vyhrážky politikom
Airbus predstaví nový projekt stíhačky po kolapse francúzsko-nemeckého FCAS-u