Utorok, 22. október 2019
Jasno  12,7 °C
Mimoriadne správy

Do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO zapísali oblasť v Taliansku, z ktorej pochádza Prosecco

 Webnoviny   8. júl 2019  33
Do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO zapísali oblasť v Taliansku, z ktorej pochádza Prosecco

8.7.2019 (Webnoviny.sk) - Kopce medzi talianskymi mestami Conegliano a Valdobbiadene, ktoré sú domovom známeho perlivého vína Prosecco, sa dostali na Zoznam svetového dedičstva Organizácie Spojených národov pre vzdelávanie, vedu a kultúru (UNESCO).

Rozhodol o tom Výbor svetového dedičstva UNESCO, ktorý zasadal v nedeľu v azerbajdžanskej metropole Baku. Výbor následne zagratuloval Taliansku a aj samotnému Benátskemu regiónu, kde sa oblasť nachádza.

Prosecco je v zahraničí najobľúbenejším talianskym vínom a jeho export stúpol v roku 2019 o rekordných 21 percent. Talianske ministerstvo zahraničia a minister poľnohospodárstva Gian Marco Centinaio správu privítali a uviedli, že pre Benátsko i celé Taliansko "je to historický deň".

Viac k témam: Prosecco, Zoznam nehmotného svetového dedičstva ľudstva UNESCO
Zdroj: Webnoviny.sk - Do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO zapísali oblasť v Taliansku, z ktorej pochádza Prosecco © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.