Piatok, 7. august 2020
Prevažne slnečno  17,5 °C
Mimoriadne správy

Britský senior zrazil autom mladú ženu a ušiel, pomohli ho vystopovať bezpečnostné kamery

 Webnoviny  11. január 2020  40
Britský senior zrazil autom mladú ženu a ušiel, pomohli ho vystopovať bezpečnostné kamery

11.1.2020 (Webnoviny.sk) - To, že sú na každom rohu niektorých miest bezpečnostné kamery, nie je len inváziou do našich životov, ako sa sťažujú zástancovia zachovania súkromia, ale aj výborným nástrojom na dolapenie páchateľov zločinov a priestupkov.

Dokazuje to aj prípad z anglického Northamptonu, kde minulý rok 87-ročný vodič Arthur Desborough zrazil na prechode 29-ročnú chodkyňu Amber Carter-Thompson a z miesta činu ušiel.

Po tom, ako sa žene, ktorá si zo zrážky odniesla zlomeninu nohy, ani po týždni neozvali policajti, zobrala spravodlivosť do rúk matka poškodenej a začala na vlastnú päsť prehľadávať zábery bezpečnostných kamier z miesta nehody.

"V priebehu šiestich hodín som sa dostala k záberom toho, čo sa stalo," prezradila žena BBC. Následne kontaktovala políciu, ktorá podľa získaných záberov hravo identifikovala 87-páchateľa a udelila mu pokutu vo výške 633 britských libier (približne 744 eur).

Viac k témam: bezpečnostné kamery
Zdroj: Webnoviny.sk - Britský senior zrazil autom mladú ženu a ušiel, pomohli ho vystopovať bezpečnostné kamery © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.