Štvrtok, 20. február 2020
Jasno  -0,3 °C
Mimoriadne správy

Video: Traja astronauti sa zo stanice ISS vrátili na Zem, dvaja strávili vo vesmíre pol roka

 Webnoviny   3. október 2019  263
Video: Traja astronauti sa zo stanice ISS vrátili na Zem, dvaja strávili vo vesmíre pol roka

3.10.2019 (Webnoviny.sk) - Z Medzinárodnej vesmírnej stanice (ISS) sa bezpečne na Zem vrátila trojica astronautov. Vesmírna kapsula s Američanom Nickom Hagueom, Rusom Alexejom Ovčininom a prvým astronautom zo Spojených arabských emirátov (SAE) Hazzáom Mansúrím, pristála v stepi v Kazachstane vo štvrtok o 15:59 miestneho času (11:59 stredoeurópskeho letného času).

Mansúrí je prvým z dvoch mužov, ktorých SAE vybrali, aby leteli na ISS. Na Zem sa vrátil po osemdňovej misii. Ovčinin a Hague strávili na stanici pol roka.

Na ISS sú v súčasnosti traja astronauti z amerického Národného úradu pre letectvo a vesmír (NASA), jeden z Európskej vesmírnej agentúry (ESA) a dvaja ruskí kozmonauti, ktorí tam pokračujú v práci na stovkách vedeckých experimentov.Viac k témam: ISS Medzinárodná vesmírna stanica
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Traja astronauti sa zo stanice ISS vrátili na Zem, dvaja strávili vo vesmíre pol roka © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.