Pondelok, 6. júl 2020
Slnečno  18,2 °C
Mimoriadne správy

Video: Nový ruský vojenský dron Ochotnik má za sebou prvý úspešný let, je neviditeľný pre radary

 Webnoviny   7. august 2019  106
Video: Nový ruský vojenský dron Ochotnik má za sebou prvý úspešný let, je neviditeľný pre radary

7.8.2019 (Webnoviny.sk) - Nový vojenský dron ruskej armády má za sebou prvý úspešný let. Ruské ministerstvo obrany zverejnilo v stredu video, na ktorom dron Ochotnik (Poľovník) vzlieta, manévruje a následne pristáva.

Bezpilotné lietadlo, ktoré disponuje vyspelými prieskumnými kapacitami a technológiou stealth, na základe ktorej je neviditeľné pre radary, prvýkrát vzlietlo podľa ministerstva v sobotu. Let trval približne 20 minút.

Dron v tvare klinu vyvinula ruská spoločnosť Suchoj a v porovnaní s predchádzajúcimi ruskými bezpilotnými lietadlami ide o výrazný posun vpred.

Projekt prebiehal v utajení, avšak podľa ruských médií nový dron váži 20 ton a má dolet až päťtisíc kilometrov. Jednomotorový Ochotník sa vizuálne podobá na dron americkej výroby Lockheed Martin U.S. RQ-170 Sentinel.Viac k témam: dron, dron Ochotnik, ruská armáda
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Nový ruský vojenský dron Ochotnik má za sebou prvý úspešný let, je neviditeľný pre radary © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.