Piatok, 29. máj 2020
Oblačno  9,5 °C
Mimoriadne správy

Ruskí kozmonauti absolvujú výstup do otvoreného kozmu, uskutočnia opravy na vonkajšom plášti ISS

 Webnoviny  29. máj 2019  78
Ruskí kozmonauti absolvujú výstup do otvoreného kozmu, uskutočnia opravy na vonkajšom plášti ISS

MOSKVA 29. mája (WebNoviny.sk) - Dvaja ruskí členovia posádky Medzinárodnej vesmírnej stanice (ISS) podnikajú v stredu výstup do otvoreného kozmu.

Oleg Kononenko a Alexej Ovčinin počas výstupu, ktorý by mal trvať približne 6 a pol hodiny, uskutočnia potrebné opravy na vonkajšom plášti ISS, a tiež budú robiť v otvorenom kozme rôzne vedecké experimenty, ktoré už predtým uskutočnili vo vnútri ISS.

Pre Kononeka, ktorý je momentálne kapitánom ISS, ide už o piaty takýto výstup, Ovčinin dnes vystúpil do otvoreného kozmu prvýkrát.

Na ISS sú okrem týchto dvoch ruských kozmonautov ešte Anne McClain, Christina Koch a Nick Hague z amerického Národného úradu pre letectvo a vesmír (NASA) a David Saint-Jacques z Kanadskej vesmírnej agentúry (CSA).

Viac k témam: medzinárodná vesmirná stanica ISS
Zdroj: Webnoviny.sk - Ruskí kozmonauti absolvujú výstup do otvoreného kozmu, uskutočnia opravy na vonkajšom plášti ISS © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.