Piatok, 22. november 2024
Mimoriadne správy
- Pre podozrivú batožinu evakuovali časť londýnskeho letiska Gatwick
- Ukrajinský parlament zrušil zasadanie pre sprísnenie bezpečnostných opatrení po tom, ako Moskva nasadila novú raketu
- Trump má novú kandidátku na čelo ministerstva spravodlivosti, bývalú generálnu prokurátorku Floridy Pam Bondiovú
- Moskva na Ukrajine stratila ďalších viac ako tisíc vojakov, prišla aj o bojové vozidlá a delostrelectvo
- Záporožskej jadrovej elektrárni na juhu Ukrajiny hrozí odpojenie od elektriny
Raketa Ariane vyniesla na obežnú dráhu Zeme satelity, majú posilniť wifi v lietadlách
BRATISLAVA 2. júna (WebNoviny.sk) - Raketa Ariane vyniesla v piatok na obežnú dráhu Zeme dva satelity, ktoré majú posilniť signál siete wifi na palubách lietadiel. Polhodinu po štarte rakety z kozmodrómu vo Francúzskej Guayane zaujali oba satelity určené miesto na obežnej dráhe - Satelit ViaSat2 nad americkým kontinentom a satelit Eutelsat 172B nad Tichým oceánom.
Oba satelity budú dodávať širokopásmové služby užívateľom na pevnine, ale aj lodiam, a dodatkovou službou, od ktorej si spoločnosť ViaSat sľubuje najviac, je rapídne posilnenie signálu wifi v lietadlách.
"Domnievame sa, že ľudia chcú používať svoje zariadenia vo vzduchu rovnakým spôsobom ako na zemi," cituje BBC predstaviteľa ViaSat Ricka Baldridga.
V roku 2016 poskytovalo wifi pripojenie celosvetovo viac ako šesťtisíc komerčných lietadiel, do roku 2021 by sa mal ich počet zvýšiť podľa aktuálnych odhadov na vyše 17-tisíc. Pasažieri sa však veľmi často sťažujú na veľmi slabý signál. Práve vypustenie satelitov ViaSat2 a Eutelsat 172B by malo v tomto smere výrazne pomôcť, píše BBC.
Viac k témam: internet, lietadlo, vesmír
Zdroj: Webnoviny.sk - Raketa Ariane vyniesla na obežnú dráhu Zeme satelity, majú posilniť wifi v lietadlách © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Vo Veľkej koralovej bariére uhynula vlani takmer tretina koralovNasledujúci článok
Vedci prišli na to, prečo sú veľryby také obrovské