Utorok, 22. október 2019
Jasno  12,7 °C
Mimoriadne správy

Putin plánuje postaviť v Moskve národné vesmírne centrum, sľubuje viac peňazí na výskum

 Webnoviny  13. apríl 2019  80
Putin plánuje postaviť v Moskve národné vesmírne centrum, sľubuje viac peňazí na výskum

MOSKVA 13. apríla (WebNoviny.sk) - Ruský prezident Vladimir Putin v piatok oznámil svoj zámer "napumpovať" veľké množstvo štátnych peňazí do oblasti výskumu vesmíru a vývoja nových raketových technológií.

Tento sľub predniesol v piatok, kedy si Rusko pripomínalo Deň kozmonautov na počesť prvého letu kozmonauta Jurija Gagarina v roku 1961, na návšteve v spoločnosti Energomaš.

Tá sa venuje okrem iného vývoju raketových technológií. Ako Putin dodal, ruská vláda vyčlení okrem toho 25 miliárd rubľov (v prepočte približne 343 miliónov eur) na výstavbu nového národného vesmírneho centra v Moskve, v ktorom budú sídliť predstavitelia ruského vesmírneho výskumu a programu raketových technológií a výskumné laboratóriá.

Viac k témam: vesmír
Zdroj: Webnoviny.sk - Putin plánuje postaviť v Moskve národné vesmírne centrum, sľubuje viac peňazí na výskum © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.