Pondelok, 23. september 2019
Oblačno  11,5 °C
Mimoriadne správy

Google čelí ďalšej žalobe, firma Idealo žiada na súde v Berlíne miliardy eur

 Webnoviny  12. apríl 2019  70
Google čelí ďalšej žalobe, firma Idealo žiada na súde v Berlíne miliardy eur

BERLÍN 12. apríla (WebNoviny.sk) - Nemecká firma Idealo GmbH prevádzkujúca službu porovnávania cien pri internetovom predaji podala žalobu na firmu Google s odôvodnením, že pri vyhľadávaní výsledkov zneužila svoje dominantné postavenie a uprednostňovala svoju vlastnú službu porovnávania cien.

Firma Idealo v piatok informovala, že sťažnosť podala na štátny súd v Berlíne.

Uviedla pritom, že jej žaloba je založená na rozhodnutí Európskej komisie, ktorá v roku 2017 uložila Googlu pokutu 2,42 mld. eur, pretože poskytoval neférovú výhodu svojej službe porovnávania cien.

Eurokomisárka pre hospodársku súťaž Margrethe Vestager v čase uloženia pokuty uviedla, že firmy, ktoré majú pocit, že boli znevýhodnené, môžu žiadať nápravu na súdoch svojich krajín. Predstavitelia Googlu sa k žalobe zo strany firmy Idealo ihneď nevyjadrili.

Viac k témam: Google, súd
Zdroj: Webnoviny.sk - Google čelí ďalšej žalobe, firma Idealo žiada na súde v Berlíne miliardy eur © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.