Nedeľa, 5. júl 2020
Polojasno  25 °C
Mimoriadne správy

Nový druh garnáta pomenovali po skupine Pink Floyd, dokáže vydať ohromný zvuk

 Webnoviny  16. apríl 2017  134
Nový druh garnáta pomenovali po skupine Pink Floyd, dokáže vydať ohromný zvuk

BRATISLAVA 16. apríla (WebNoviny.sk) - Výskumníci z Oxfordskej univerzity pomenovali novoobjavený druh garnáta po skupine Pink Floyd. Synalpheus pinkfloydi dokáže svojimi veľkými klepetami vytvoriť zvuk s intenzitou až 210 decibelov, čo je vyššia frekvencia ako na väčšine rockových koncertov.

Dokonca vie z krátkej vzdialenosti pomocou zvuku z klepiet zabiť menšie ryby. Inšpiráciou pre meno kôrovca bola ružová farba klepiet.

Odporúčame:
Krv varana komodského obsahuje látku s antibiotickými účinkami

"Keď Pink Floyd prišli prvý raz do Ameriky, ľudia si mysleli, že jeden z členov sa volá Pink. Novinár sa kapely spýtal 'Ktorý z vás je Pink?'. Táto veta mi zostala v pamäti a bola inšpiráciou pre meno garnáta," vyjadril sa vedúci výskumu v Múzeu prírodnej histórie na Oxfordskej univerzite Sammy DeGrave pre portál NPR.

Nie je to prvý raz, keď DeGrave a jeho kolegovia pomenovali kôrovca po obľúbenej kapele. Ďalší druh garnáta nesie meno Elephantis Jaggerai po frontmanovi skupiny Rolling Stones Mickovi Jaggerovi.

Informácie pohádzajú z webstránok www.npr.org a pitchfork.comViac k témam: garnát, Synalpheus pinkfloydi, Veda a technika
Zdroj: Webnoviny.sk - Nový druh garnáta pomenovali po skupine Pink Floyd, dokáže vydať ohromný zvuk © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.