Štvrtok, 22. október 2020
Zamračené  8,1 °C
Mimoriadne správy

Dozorná rada bude na Facebooku overovať vhodnosť obsahu, pracovať začne už na jeseň

 Webnoviny  24. september 2020  74
Dozorná rada bude na Facebooku overovať vhodnosť obsahu, pracovať začne už na jeseň

24.9.2020 (Webnoviny.sk) - Dlhoočakávaná "dozorná rada" Facebooku, ktorá by mala rozhodovať o tom, či je špecifický obsah vhodný alebo nevhodný na zverejnenie na platforme, by mala začať pracovať v októbri.

Výkonný riaditeľ Facebooku Mark Zuckerberg ešte pred dvoma rokmi - po kritike, že spoločnosť nekoná proti šíreniu dezinformácií, nenávistných prejavov a škodlivých kampaní, oznámil, že zakladá kvázi-nezávislú radu, ktorá by mala rozhodovať o problémovom obsahu.

Rada začne pracovať v októbri


"V súčasnosti testujeme nové technické systémy, ktoré umožnia používateľom upozorniť na jednotlivé prípady a rade, aby ich preskúmala," oznámila vo štvrtok spoločnosť.

Ak tieto testy pôjdu podľa plánu, rada by mala začať prijímať a vyhodnocovať podnety v polovici alebo koncom októbra.

Plány dozornej rady


Radu tvorí 20 členov rôznych národností. Sú medzi nimi právnici, experti na ľudské práva a žurnalisti.

Najprv by mala začať preverovať odvolania používateľov, ktorých obsah Facebook odstránil a následne by sa mala posunúť aj k žiadostiam o odstránenie obsahu. Prípady bude môcť rade posúvať aj samotný Facebook.

Viac k témam: dezinformácie, sociálne siete
Zdroj: Webnoviny.sk - Dozorná rada bude na Facebooku overovať vhodnosť obsahu, pracovať začne už na jeseň © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.