Pondelok, 8. marec 2021
Mierna oblačnosť  0,8 °C
Mimoriadne správy

Britskú vládu zaujímajú dlhodobé príznaky COVIDU, miliónmi libier podporí nové štúdie

 Webnoviny  18. február 2021  43
Britskú vládu zaujímajú dlhodobé príznaky COVIDU, miliónmi libier podporí nové štúdie

18.2.2021 (Webnoviny.sk) - Britská vláda podporí štyri nové štúdie, ktoré sa zameriavajú na takzvaný dlhý covid. Výskum toho, prečo niektorí ľudia majú príznaky ochorenia COVID-19 aj mesiace po tom, ako ochorejú, a aké to má následky, dostane finančnú podporu vo výške 18,5 milióna libier. Vo štvrtok to oznámilo britské ministerstvo zdravotníctva.

Väčšina ľudí sa z nákazy koronavírusom zotaví v priebehu pár týždňov, každý desiaty človek však má príznaky aj o 12 týždňov neskôr. Čo u týchto ľudí naďalej spôsobuje symptómy ako dýchavičnosť, bolesti hlavy a únava, sa snažia pochopiť vedci po celom svete.

Viac o téme: Koronavírus


Skupina britského parlamentu pre koronavírus výskum privítala, ale uviedla, že to nestačí. Poslanci vyzývajú, aby bol dlhý covid klasifikovaný ako choroba z povolania u pracovníkov v prvej línii, aby pacienti mohli dostať kompenzáciu, ak pre chorobu nemôžu pracovať.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Britskú vládu zaujímajú dlhodobé príznaky COVIDU, miliónmi libier podporí nové štúdie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.