Piatok, 22. november 2024
Mimoriadne správy
- Záporožskej jadrovej elektrárni na juhu Ukrajiny hrozí odpojenie od elektriny
- Medzinárodný trestný súd vydal zatykač na izraelského premiéra pre vojnu v Pásme Gazy
- Rusi vo vojne proti Ukrajine prvýkrát použili medzikontinentálnu raketu
- Po tragédii na železničnej stanici v srbskom Novom Sade zatkli 11 ľudí
- Vulkanický systém neďaleko Reykjavíku opäť chrlil lávu
Aplikácia Viber pridáva novú funkciu v komunitných správach, chce pomôcť k presnejšej komunikácii
21.7.2020 (Webnoviny.sk) - Komunikačná aplikácia Rakuten Viber pridáva medzi svoje funkcie možnosť reagovať na správy v komunitách pomocou rôznych smajlíkov. Chcú tak používateľom a používateľkám umožniť, aby sa mohli vyjadrovať čo najprirodzenejšie a najpresnejšie.
Viber sa v rámci Svetového dňa Emoji, ktorý pripadá každý rok na 17. júla, spýtal svojich používateľov, ktorí smajlíci sú ich najobľúbenejší. Vyberať mohli z pätice - like, lol, prekvapený, smutný alebo nahnevaný. Slovenskí používatelia si spolu s Čechmi zvolili za svoj najobľúbenejší LOL. V ankete sa zúčastnilo viac ako 1 500 Slovákov, z ktorých 54 % hlasovalo práve pre tohto smajlíka. Zaujímavosťou je, že v krajinách ako Maďarsko, Bulharsko, Grécko, Slovinsko alebo Chorvátsko získalo v ankete najviac hlasov srdiečko.
Pre reakciu na správu v komunite stačí dlhšie klepnúť na ikonku srdiečka a vybrať si, ako na správu zareagovať. A keďže komunikácia funguje vždy medzi dvoma stranami, majú aj členovia komunity možnosť pozrieť sa, ako na správu reagovali ostatní. Stačí klepnutím dlhšie pridržať správu, aby sa objavila informácia o reakciách ostatných členov.
"Viber má za cieľ umožňovať používateľom vyjadrovať sa, ako najpresnejšie chcú. Možnosť reagovať na správu len pomocou srdiečka nestačí, pretože nevyjadruje širšie spektrum emócií. Nové možnosti reakcií na správy umožňujú vyjadrovať sa lepšie, presnejšie a zábavnejšie," komentoval zmenu COO spoločnosti Viber Ofir Eyal.
Viac k témam: aplikácia, Emoji
Zdroj: Webnoviny.sk - Aplikácia Viber pridáva novú funkciu v komunitných správach, chce pomôcť k presnejšej komunikácii © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Pozerať sa na svet z perspektívy chrobáka? Vedci vymysleli drobnú kameru, s ktorou to je možnéNasledujúci článok
Vedci identifikovali viac než 35 stále činných sopiek na Venuši