Utorok, 15. jún 2021
Jasno  11,4 °C
Mimoriadne správy

Aké sú výhody elektrických vysokozdvižných vozíkov?

 Seocentrum  20. máj 2021  125
Aké sú výhody elektrických vysokozdvižných vozíkov?

Vysokozdvižný vozík je dôležitou súčasťou každého väčšieho skladu alebo výrobného závodu. Pre čo najlepšiu efektivitu práce netreba len zamestnancov, ktorí vedia zručne ovládať takýto vozík, ale v prvom rade im treba poskytnúť kvalitný stroj, s ktorým sa im bude s ľahkosťou pracovať.


Eliminujte emisie a hluk


Okrem toho, že po vypuknutí pandémie začalo viac firiem dbať na dezinfikované pracovné prostredie a používať UVC lampy, aby sa zamestnanci vždy vracali do dokonalo dezinfikovaného prostredia, na zlepšenie podmienok na pracovisku sa dá myslieť aj pri výbere vysokozdvižných vozíkov.


Preč sú časy, kedy musel vysokozdvižný vozík zákonite hučať a vypúšťať nepríjemné výfukové plyny. Ponuka elektrických vysokozdvižných vozíkov je už naozaj bohatá. Sú skvelou voľbou nielen do potravinárskeho priemyslu, kde sa kladie veľký dôraz na čistotu, ale do každej firmy, ktorá chce svojim zamestnancom spríjemniť pracovné dni tým, že čo najviac eliminuje hluk a emisie vznikajúce pri používaní vysokozdvižných vozíkov.


Zvládnu všetko a aj vodič sa bude cítiť komfortne


Ak stojíte pred kúpou nového vozíka a neviete sa rozhodnúť, nemusíte sa báť, žeby elektrické vysokozdvižné vozíky boli slabšími súrodencami vozíkov so spaľovacími motormi. Aj medzi elektrickými vozíkmi nájdete modely s vyššou nosnosťou, ktoré dokážu rýchlo a bezpečne dvíhať skutočne ťažké náklady. Pre dosiahnutie maximálne efektívnej prevádzky máte možnosť nastavenia niekoľkých režimov výkonu a brzdový systém dokáže rekuperovať energiu.


Ani z pohľadu vodiča nedochádza ku žiadnym kompromisom. Kabína je bezpečná s dobrým výhľadom, aby sa s nákladom bezproblémovo manipulovalo a vodič získa vysoký štandard pohodlia už v základnej výbave. Multifunkčný displej dokáže na minútu presne vodičovi ukázať, koľko času bude ešte batéria schopná prevádzky. Môže si tak jednoducho naplánovať výmenu alebo nabíjanie batérie.


Zdroj obrázka: Autor: Roman Zaiets / Shutterstock.com