Pondelok, 11. december 2023
Mrznúci dážď  -0,6 °C
Mimoriadne správy

Zvýšený počet vojakov na hranici Poľska s Bieloruskom má podľa Błaszczaka „potenciál odstrašovania“

 Webnoviny  12. august 2023  89  
Zvýšený počet vojakov na hranici Poľska s Bieloruskom má podľa Błaszczaka „potenciál odstrašovania“

12.8.2023 (SITA.sk) - Zvýšený počet vojakov na hranici Poľska s Bieloruskom má byť podľa poľského ministra obrany odstrašujúcim prostriedkom v čase „destabilizujúcich“ bieloruských činov.

Mariusz Błaszczak sa tak vyjadril počas návštevy Jaryłówky vo východnom Poľsku, kde sa stretol s niektorými vojakmi, ktorých nedávno vyslali k hranici.

Niet pochýb o tom, že bieloruský režim spolupracuje s Kremľom a že útoky na poľskú hranicu majú destabilizovať našu krajinu," povedal minister. Kroky Bieloruska „predstavujú hrozbu pre našu bezpečnosť“ a z tohto dôvodu Poľsko buduje svoj „potenciál odstrašovania“, dodal.

Dva bieloruské vrtuľníky minulý týždeň na krátko narušili poľský vzdušný priestor, čo je podľa Varšavy úmyselná provokácia. Provládna skupina v Bielorusku tiež nedávno tvrdila, že poľskí politici, ktorí podporujú Ukrajinu v jej vojne proti ruskej agresii, „zapaľujú oheň vojny svojimi činmi a rétorikou“ a sú „poháňaní šialenstvom šovinizmu“.


Błaszczak tento týždeň povedal, že plánujú vyslať k hranici s Bieloruskom až 10-tisíc vojakov. Niektorí budú mať aktívny výcvik, iní hliadkovať a ďalší budú v pohotovosti.Viac k témam: Bezpečnosť, Poľský minister obrany, Poľský vzdušný priestor
Zdroj: SITA.sk - Zvýšený počet vojakov na hranici Poľska s Bieloruskom má podľa Błaszczaka „potenciál odstrašovania“ © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.