Streda, 23. jún 2021
Zamračené  23,9 °C
Mimoriadne správy

Zomrela najmladšia dcéra prezidenta Mandelu, príčina úmrtia Zindzi je zatiaľ neznáma

 Webnoviny  13. júl 2020  152
Zomrela najmladšia dcéra prezidenta Mandelu, príčina úmrtia Zindzi je zatiaľ neznáma

13.7.2020 (Webnoviny.sk) - Vo veku 59 rokov zomrela Zindzi Mandela, najmladšia dcéra juhoafrického prezidenta Nelsona Mandelu a aktivistky Winnie Madikizela-Mandela. Informuje o tom spravodajský portál BBC s odvolaním sa na verejnoprávneho vysielateľa SABC.

Zindzi Mandela skonala v pondelok v skorých ranných hodinách v nemocnici v Johannesburgu. Príčinu jej úmrtia zatiaľ nezverejnili.

Mandelova najmladšia dcéra


Zindzi Mandela bola Mandelovým šiestym dieťaťom a zároveň druhým s jeho druhou manželkou Winnie Madikizela-Mandela.

Vyrastala v čase boja proti apartheidu, a keď bol jej otec uväznený na Robben Island, zažívali spolu so sestrou a matkou šikanu zo strany juhoafrického režimu. Práve ona vo februári 1985 na verejnom zhromaždení prečítala Mandelovo odmietnutie ponuky na podmienečné prepustenie od vtedajšieho prezidenta PW Bothu.

Veľvyslankyňa v Dánsku


V poslednom čase vystupovala ako výrazná podporovateľka radikálnej pozemkovej reformy v Juhoafrickej republike. V čase svojho úmrtia pôsobila ako veľvyslankyňa v Dánsku.

Z Mandelových šiestich detí sú nažive už len dve - Zindzina sestra Zenani Dlamini a Pumla Makaziwe Mandela, dcéra z prvého manželstva s Evelyn Mase.

Viac k témam: úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk - Zomrela najmladšia dcéra prezidenta Mandelu, príčina úmrtia Zindzi je zatiaľ neznáma © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.