Sobota, 10. december 2022
Malá oblačnosť  0,7 °C
Mimoriadne správy

Zomrela Hilary Mantel, spisovateľka a dvojnásobná držiteľka prestížnej Booker Prize

 Webnoviny  23. september 2022  38
Zomrela Hilary Mantel, spisovateľka a dvojnásobná držiteľka prestížnej Booker Prize

23.9.2022 (Webnoviny.sk) - Vo veku 70 rokov zomrela britská spisovateľka Hilary Mantel. O úmrtí dvojnásobnej držiteľky prestížnej Booker Prize a autorky oceňovanej ságy Wolf Hall informoval jej vydavateľ.

Harper Collins v piatok oznámili, že Mantel skonala „náhle, no pokojne“, obklopená blízkou rodinou a priateľmi. Dame Hilary Mantel bola podľa nich „jedna z najvýznamnejších anglických spisovateliek tohto storočia“ a „jej obľúbené diela sú považované za moderné klasiky“.

Rodáčke z Glossop v Derbyshire pripisujú opätovné zvýšenie záujmu o historickú fikciu románom Wolf Hall (2009) a jeho dvoma pokračovaniami, ktoré vyšli v češtine pod názvami Předveďte mrtvé (2012) a Zrcadlo a světlo (2020).

Viac k témam: Úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk - Zomrela Hilary Mantel, spisovateľka a dvojnásobná držiteľka prestížnej Booker Prize © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.