Streda, 23. jún 2021
Zamračené  23,9 °C
Mimoriadne správy

Zomrel Robert Trump, mladší brat amerického prezidenta sa dožil 71 rokov

 Webnoviny  16. august 2020  149
Zomrel Robert Trump, mladší brat amerického prezidenta sa dožil 71 rokov

16.8.2020 (Webnoviny.sk) - Vo veku 71 rokov zomrel v sobotu mladší brat amerického prezidenta Robert Trump. V oficiálnom vyhlásení to oznámil samotný Donald Trump, ktorý vážne chorého brata v piatok navštívil v newyorskej nemocnici. Príčinu úmrtia zatiaľ nezverejnili.

Najmladší zo súrodencov Trumpovcov Robert bol podľa agentúry AP blízky 74-ročnému prezidentovi a ešte v júni sa neúspešne pokúsil prostredníctvom žaloby zastaviť vydanie knihy prezidentovej netere Mary.

V rovnakom mesiaci bol údajne Robert Trump aj niekoľko dní hospitalizovaný na jednotke intenzívnej starostlivosti.

Robert Stewart Trump


... sa narodil v roku 1948 ako najmladšie z piatich detí newyorského realitného developera Freda Trumpa. Kariéru začal na Wall Street, no neskôr sa pridal k rodinnému biznisu a patril k vrcholným predstaviteľom Trump Organization.

V osemdesiatych rokoch Donald Trump poveril Roberta, aby dozeral na projekt kasína v Atlantic City, no napokon ho vinil za každý problém, Robert odišiel a pre brata už nikdy nepracoval.

Absolvent Bostonskej univerzity neskôr manažoval brooklynskú časť otcovho realitného impéria, ktorú napokon predali.Viac k témam: americký prezident, úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk - Zomrel Robert Trump, mladší brat amerického prezidenta sa dožil 71 rokov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.