Streda, 20. január 2021
Oblačno  1,4 °C
Mimoriadne správy

Zomrel osobný lekár pápeža Františka, mal COVID-19

 Webnoviny  10. január 2021  39
Zomrel osobný lekár pápeža Františka, mal COVID-19

10.1.2021 (Webnoviny.sk) - Vo veku 78 rokov zomrel osobný lekár pápeža Františka Fabrizio Soccorsi. Skonal v dôsledku komplikácií spojených s ochorením COVID-19. Informoval o tom vatikánsky denník L’Osservatore Romano.

Viac o téme: Koronavírus


Soccorsi pracoval ako osobný lekár Svätého Otca od roku 2015. V rímskej nemocnici ho hospitalizovali 26. decembra pre onkologické ochorenie. Zatiaľ nie je známe, kedy bol posledný raz v kontakte s pápežom. Vatikán začne s vakcináciou proti koronavírusu nasledujúci týždeň a očkovanie podstúpi aj samotný pápež.

Ten sa v nedeľu prihovoril veriacim a odsúdil násilnú okupáciu Kapitolu priaznivcami amerického prezidenta Donalda Trumpa. "Násilie je vždy sebazničujúce. Modlím sa za tých, ktorí v tých dramatických momentoch prišli o život. Násilím sa nič nezíska, o tak veľa sa však dá prísť," vyjadril sa.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk - Zomrel osobný lekár pápeža Františka, mal COVID-19 © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.