Streda, 28. júl 2021
Prevažne slnečno  25,8 °C
Mimoriadne správy

Zomrel Kenzo Takada, módny návrhár podľahol komplikáciám spôsobeným koronavírusom

 Webnoviny   5. október 2020  139
Zomrel Kenzo Takada, módny návrhár podľahol komplikáciám spôsobeným koronavírusom

5.10.2020 (Webnoviny.sk) - Vo veku 81 rokov zomrel francúzsko-japonský módny návrhár Kenzo Takada. Jeho rodina v nedeľu vo vyhlásení pre francúzske médiá uviedla, že Takada podľahol komplikáciám spôsobeným ochorením COVID-19 v nemocnici vo francúzskom Neuilly-sur-Seine neďaleko Paríža.

Módny dom Kenzo vyjadril zármutok v súvislosti s úmrtím svojho zakladateľa, ktorý bol podľa nich "pol storočia emblematickou osobnosťou v módnom priemysle" a svet neustále obohacoval kreativitou a farbami. Značku Kenzo od roku 1993 vlastní luxusný francúzsky koncern LVMH.

Takada sa narodil 27. februára 1939 v Himedži. Pochádzal z rodiny hotelierov, no listovanie v módnych časopisoch jeho sestier ho priviedlo k móde. Vyštudoval tokijskú Bunka Fashion College a po krátkej pracovnej príležitosti v Japonsku sa v roku 1965 presťahoval do Paríža, kde začal pracovať ako návrhár na voľnej nohe.

V roku 1970 prevzal butik vo francúzskej módnej metropole a postupne sa vypracoval zo skromných podmienok. Jeho model sa dostal na obálku Elle, jeho obchod predstavili v americkom Vogue a v roku 1971 predviedol svoje kolekcie v New Yorku a Tokiu. V roku 1999 Takada oznámil svoj odchod do dôchodku.

Viac k témam: Koronavírus, úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk - Zomrel Kenzo Takada, módny návrhár podľahol komplikáciám spôsobeným koronavírusom © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.