Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
- Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít
- Americký súkromný sektor minulý mesiac znížil počet zamestnancov
Zomrel John Dingell, najdlhšie slúžiaci kongresman v Spojených štátoch
WASHINGTON 8. februára (WebNoviny.sk) - Vo veku 92 rokov zomrel bývalý člen amerického Kongresu John Dingell, ktorý bol najdlhšie slúžiacim kongresmanom v USA. Smutnú správu potvrdila kancelária jeho manželky, kongresmanky Debbie Dingell.
Niekdajší poslanec Demokratickej strany za štát Michigan v Snemovni reprezentantov skonal vo štvrtok vo svojom dome v Dearborne.
John Dingell
John Dingell sa narodil 8. júla 1926 v Colorado Springs. V Snemovni reprezentantov pôsobil v období 1955 - 2015, dovedna 59 rokov a 22 dní. Z toho takmer 58 rokov bol členom Komisie pre energie a obchod, ktorej aj predsedal, čím sa stal najdlhšie slúžiacim členom ktorejkoľvek kongresovej komisie.
Dingell bol dlhoročným podporovateľom automobilového priemyslu, no zároveň zdôrazňoval potrebu riešiť problémy životného prostredia. Zohral úlohu pri prijatí kľúčových zákonov, ktoré sa týkali napríklad ľudských práv, zdravotníctva, ohrozených živočíšnych druhov a životného prostredia.
V ostatných rokoch bol skôr známy svojím duchaplným účtom na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter a kritikou administratívy prezidenta Donalda Trumpa.
Viac k témam: Kongres, úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk - Zomrel John Dingell, najdlhšie slúžiaci kongresman v Spojených štátoch © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Horské strediská sú pripravené na zimnú sezónu, do rozvoja investovali desiatky miliónov eur
Slovensko na križovatke. Poslanci dali v prvom čítaní zelenú zrušeniu Úradu na ochranu oznamovateľov
EY posilňuje svoju pozíciu na trhu akvizíciou spoločnosti ORIWIN, s.r.o.