Utorok, 24. november 2020
Zamračené  -1,6 °C
Mimoriadne správy

Zomrel dizajnér ikonického loga I Love NY, Milton Glaser sa dožil presne 91 rokov

 Webnoviny  27. jún 2020  104
Zomrel dizajnér ikonického loga I Love NY, Milton Glaser sa dožil presne 91 rokov

27.6.2020 (Webnoviny.sk) - V New Yorku zomrel Milton Glaser, dizajnér ikonického loga I Love NY. Naposledy vydýchol v piatok, v deň svojich 91. narodenín.

Príčinou smrti bola mŕtvica, okrem toho mal tiež problémy s obličkami, uviedla jeho žena Shirley Glaserová pre noviny The New York Times.

Jednoduchý nápad mal veľký úspech


Svetoznáme logo s červeným srdcom uprostred navrhol bez nároku na honorár v roku 1977 v rámci reklamnej turistickej kampane, ktorej cieľom bolo zlepšiť imidž štátu New York v čase, keď titulným stránkam novín dominovala vysoká kriminalita a problémy s financiami. Neskôr uviedol, že ho "ohromil" úspech tohto jednoduchého nápadu.

Ocenenie od americkej vlády


Glaser, spoluzakladateľ magazínu New York, vytvoril tiež známy plagát Boba Dylana s psychedelickými vlasmi. V roku 2009 dostal National Medal of Arts, najvýznamnejšie ocenenie udeľované americkou vládou za prínos v oblasti umenia.

Viac k témam: dizajnér, logo, úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk - Zomrel dizajnér ikonického loga I Love NY, Milton Glaser sa dožil presne 91 rokov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.