Pondelok, 8. august 2022
Oblačno  14,8 °C
Mimoriadne správy

Zomrel basgitarista a zakladajúci člen skupiny Bon Jovi (video)

 Webnoviny   6. jún 2022  55
Zomrel basgitarista a zakladajúci člen skupiny Bon Jovi (video)

6.6.2022 (Webnoviny.sk) - Vo veku 70 rokov zomrel bývalý basgitarista a zakladajúci člen rockovej skupiny Bon Jovi Alec John Such. Úmrtie hudobníka, ktorý v kapele pôsobil v rokoch 1983 až 1994, formácia oznámila v nedeľu. Príčinu zatiaľ nezverejnili.

Pre vznik kapely bol nevyhnutný


„Bol jedinečný. Ako zakladajúci člen Bon Jovi, bol Alec nevyhnutný pre vznik kapely,“ napísali Bon Jovi prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter.

Suchovi pritom pripísali zásluhy za to, že sa kapela vôbec dala dokopy, keďže bol priateľom z detstva bubeníka Tica Torresa a gitaristu a skladateľa Richieho Samboru priviedol, aby si pozrel ich vystúpenie. So Samborom hral Such v skupine Message.

Uvedení do Rock'n'rollovej siene slávy


Ako manažér Hunka Bunka Ballroom v Sayreville, v New Jersey Such objednal koncert formácie Jon Bon Jovi & The Wild Ones a neskôr sa k nim sám pridal. Such hrával s Bon Jovi počas ich vzostupu v osemdesiatych rokoch minulého storočia a kapelu opustil v roku 1994, keď ho nahradil basgitarista Hugh McDonald.

K bývalým kolegom sa nakrátko znovu pridal až v roku 2018, keď sa zúčastnil na ich uvedení do Rock'n'rollovej siene slávy.Viac k témam: Rock'n'rollová sieň slávy, Úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk - Zomrel basgitarista a zakladajúci člen skupiny Bon Jovi (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.