Utorok, 30. máj 2023
Mimoriadne správy

Život šiestich ľudí si vyžiadala streľba v škole v Nashville, krajina sa vyrovnáva s násilím na školách

 Webnoviny  27. marec 2023  78  
Život šiestich ľudí si vyžiadala streľba v škole v Nashville, krajina sa vyrovnáva s násilím na školách

27.3.2023 (SITA.sk) - Tri deti a traja dospelí zomreli v pondelok pri streľbe v škole v americkom Nashville. Polícia uviedla, že podozrivá páchateľka je po konfrontácii s policajtmi po smrti. Strelkyňa bola podľa polície zrejme tínedžerka.

Incident sa stal v súkromnej presbyteriánskej The Covenant School pre zhruba 200 detí od predškolského veku do šiestej triedy.

Streľba sa stala v čase, keď sa krajina stále vyrovnáva s násilím na školách, vrátane vlaňajšieho masakra v škole v texaskom Uvalde, kde strelec zabil 19 detí a dve učiteľky, alebo incidentu, keď prvák v januári postrelil učiteľku v škole vo Virgínii či minulotýždňovej streľby v Denveri, keď študent postrelil dvoch zamestnancov strednej školy.

Viac k témam: Streľba v škole, Úmrtia
Zdroj: SITA.sk - Život šiestich ľudí si vyžiadala streľba v škole v Nashville, krajina sa vyrovnáva s násilím na školách © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.