Utorok, 26. január 2021
Oblačno  -0,2 °C
Mimoriadne správy

Život nemá dátum spotreby, starší ľudia sa pri očkovaní nesmú ocitnúť na okraji záujmu

 Webnoviny  27. november 2020  64
Život nemá dátum spotreby, starší ľudia sa pri očkovaní nesmú ocitnúť na okraji záujmu

27.11.2020 (Webnoviny.sk) - Portugalský premiér António Costa tvrdí, že staršie osoby by sa v priebehu očkovania proti koronavírusu nemali ocitnúť na okraji záujmu. "Je neprípustné prestať chrániť život ľudí na základe ich veku. Život nemá dátum spotreby," uviedol 59-ročný Lisabončan na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter.

Costa pravdepodobne reagoval na informácie tamojšieho týždenníka Expresso, ktorý predtým publikoval správy, že štátni predstavitelia poverení vypracovaním vakcinačných plánov navrhli, aby skupinu ľudí nad 65 rokov očkovali až ako poslednú.

Viac o téme: Koronavírus


Viac o téme: Koronavírus COVID-19 vakcína


Podľa hovorcu portugalskej národnej rady pre zdravie Jorgeho Torgala bol tento návrh vypracovaný ešte v čase, keď vedecké poznatky naznačovali, že vakcíny nebudú účinné u starších osôb.

Portugalská vláda je pomerne často kritizovaná za to, že sa oneskorila pri príprave svojich očkovacích plánov.

Viac k témam: Koronavírus, očkovanie, seniori
Zdroj: Webnoviny.sk - Život nemá dátum spotreby, starší ľudia sa pri očkovaní nesmú ocitnúť na okraji záujmu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.