Nedeľa, 25. september 2022
Oblačno  11,6 °C
Mimoriadne správy

Ženu obvinili zo špionáže pre Čínu, informátorom mal byť aj jej manžel

 Webnoviny   2. august 2021  194
Ženu obvinili zo špionáže pre Čínu, informátorom mal byť aj jej manžel

2.8.2021 (Webnoviny.sk) - Nemeckí spolkoví prokurátori obvinili ženu, podozrivú z toho, že bola informátorka čínskej tajnej služby. Klara K., ktorá má nemecké a talianske občianstvo, je manželka ďalšieho podozrivého - Klausa L., ktorého v júli zatkli rovnako za špionáž pre Čínu.

Obvinenia voči obom vzniesli na súde už v máji. Podľa súdnych dokumentov je Klara K. obvinená z podporovania špionážnych aktivít jej manžela od roku 2010.

Klaus L. je politológ a od roku 2001 viedol think tank. Podľa prokurátorov ho aj s manželkou kontaktovali zamestnanci čínskej spravodajskej služby, keď boli na prednáškovej ceste v Šanghaji v júni 2010.

Dvojica je obvinená, že pravidelne do novembra 2019 tajnej službe odovzdával informácie pred a po štátnych návštevách či nadnárodných konferenciách. Dané informácie pochádzali najmä od „vysokopostavených účastníkov“, s ktorými boli v kontakte vďaka zmienenému think tanku.

Cesty na stretnutia s čínskymi agentmi páru preplácali a tiež dostali odmenu.

Viac k témam: špionáž, zatknutie
Zdroj: Webnoviny.sk - Ženu obvinili zo špionáže pre Čínu, informátorom mal byť aj jej manžel © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.