Piatok, 21. január 2022
Zamračené  -4,3 °C
Mimoriadne správy

Zemetrasenie na Haiti neprežilo už takmer dvetisíc ľudí, záchranári stále pátrajú po preživších (foto)

 Webnoviny  18. august 2021  116
Zemetrasenie na Haiti neprežilo už takmer dvetisíc ľudí, záchranári stále pátrajú po preživších (foto)

18.8.2021 (Webnoviny.sk) - Počet obetí zemetrasenia s magnitúdom 7,2, ktoré v sobotu zasiahlo karibský štát Haiti, sa v priebehu utorka vyšplhal na 1 941. Informoval o tom Haitský úrad civilnej ochrany s tým, že po otrasoch je aj približne 9 900 zranených.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Zemetrasenie na Haiti (fotografie)

Otrasy podľa úradov zničili viac ako sedemtisíc domov a ďalších takmer päťtisíc poškodili. O strechu nad hlavou tak prišlo asi 30-tisíc rodín. Zničené alebo vážne poškodené sú aj nemocnice, školy, úrady a kostoly.

Epicentrum otrasov sa podľa Geologickej služby Spojených štátov (USGS) nachádzalo približne 125 kilometrov západne od hlavného mesta Port-au-Prince. Niektoré mestá takmer zrovnalo so zemou a spôsobilo zosuvy pôdy.

Haiti v ostatnom období stíha jedna pohroma za druhou počnúc pandémiou koronavírusu cez násilnosti gangov, zhoršovanie chudoby až po nedávnu vraždu prezidenta Jovenela Moiseho.

Viac k témam: obete, zemetrasenie
Zdroj: Webnoviny.sk - Zemetrasenie na Haiti neprežilo už takmer dvetisíc ľudí, záchranári stále pátrajú po preživších (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.