Sobota, 13. jún 2026
Mimoriadne správy
- Dovolenka 2026 bude drahšia. Polovica Slovákov mení plány, najviac zdražejú letenky
- Elon Musk sa stal prvým bilionárom sveta, akcie SpaceX po debute prudko vzrástli
- Technická porucha zdržala odlet pápeža Leva XIV. z Kanárskych ostrovov
- Putin vyhlásil, že ukrajinské dronové útoky majú rozdeliť ruskú spoločnosť
- Top foto dňa (12. jún 2026): Predsedníčka EP na Slovensku, mláďa hrošíka, MS vo futbale a počasie
Zemanovi v Česku stúpla dôvera, Sobotkova vláda zaznamenala pokles
Webnoviny 31. marec 2017 754
PRAHA 31. marca (WebNoviny.sk) - Českému prezidentovi Milošovi Zemanovi v marci dôverovalo 55 percent ľudí, čo je o jeden percentuálny bod viac ako v februári.
Vláda si naopak pohoršila o dva body a klesla na 35 percent. Vyplýva to z marcového prieskumu Centra pre výskum verejnej mienky (CVVM), o ktorom informoval spravodajský server Novinky.cz.
Tradične najväčšej dôvere sa tešia starostovia (60 percent) a obecné zastupiteľstvá (61 percent). Naopak Česi najmenej veria obom parlamentným komorám.
Z detailnejšieho prieskumu vyplýva, že Zemanovi viac dôverujú starší ľudia, voliči ľavice, katolíci a občania s nižším vzdelaním. Menšiu podporu má u mladších ľudí, ateistov, obyvateľov Juhočeského kraja a voličov TOP 09. Kabinet premiéra Bohuslava Sobotku sa teší dôvere 35 percent respondentov, čo je o dva percentuálne body menej ako vo februári. Rovnaký pokles zaznamenal aj Senát (z 30 na 28 percent), naopak dôvera v Snemovňu sa v marci zvýšila o jeden percentuálny bod na 27 percent.
V očiach verejnosti si pohoršili krajské zastupiteľstvá, ktorým dôveruje 38 percent ľudí. Vo februári to bolo 43 percent. Hajtmani (župani) so 40-percentnou dôverou zostali na rovnakej úrovni. Na rovnakej úrovni zostala aj spokojnosť ľudí s politickou situáciou, keď ju deklarovalo 17 percent ľudí. Nespokojnosť naopak vzrástla zo 43 percent na 47 percent a 33 percent opýtaných má ambivalentný názor. Zostávajúci respondenti zvolili odpoveď neviem.
Viac k témam: Bohuslav Sobotka, Česká republika, Miloš Zeman, prieskum
Zdroj: Webnoviny.sk - Zemanovi v Česku stúpla dôvera, Sobotkova vláda zaznamenala pokles © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
USA uvalili nové sankcie na KĽDR, chcú rozbiť protiprávny jadrový program
Kaufland dáva mestám zelenú: Rozhodnite, kde pribudnú nové stromy a kvety
Fond na podporu umenia rozdelil výzvy, záujem o dotácie presiahol sto miliónov eur
Fico sa zastal svojho syna: Odmenu dostáva legálne, s kauzou Šimečkovcov sa to nedá porovnať – VIDEO