Streda, 23. jún 2021
Oblačno  23,4 °C
Mimoriadne správy

Zeman sa stretol s kandidátom na nového ministra zdravotníctva, Prymulu by mal nahradiť o pár dní

 Webnoviny  27. október 2020  163
Zeman sa stretol s kandidátom na nového ministra zdravotníctva, Prymulu by mal nahradiť o pár dní

27.10.2020 (Webnoviny.sk) - Český prezident Miloš Zeman v utorok prijal kandidáta na ministra zdravotníctva, prednostu oddelenia detskej hematológie a biochémie Detskej nemocnice Fakultnej nemocnice v Brne Jana Blatného.

Viac o téme: Koronavírus


Podľa hovorcu hradu prezident Blatného vymenuje za ministra vo štvrtok dopoludnia. Na ceremoniáli sa zúčastní aj predseda českej vlády Andrej Babiš. Informuje o tom portál idnes.cz.

Náhrada za ministra Prymulu


Blatný má v českej vláde nahradiť Romana Prymulu, ktorý je vo vládnej funkcii len 37 dní po tom, ako na poste šéfa rezortu zdravotníctva vystriedal Adama Vojtěcha.

Prymulu na odchod vyzval premiér Babiš v piatok a žiadosť o jeho odvolanie už odovzdal prezidentovi Zemanovi.

V reštaurácii bez rúška


Prymula má vo funkcii skončiť potom, ako denník Blesk zverejnil fotografiu, na ktorej vychádza v noci zo stredy na štvrtok zo zatvorenej reštaurácie a bez rúška nasadá do služobného auta. Išlo o jeho schôdzku s predsedom poslaneckého klubu ANO Jaroslavom Faltýnkom a riaditeľom Fakultnej nemocnice Ostrava Jiřím Havrlantom.

Pritom práve Prymula vyhlasoval opatrenia, podľa ktorých mohli byť do stredy reštaurácie otvorené iba do 20:00 a od štvrtka mohli vydávať iba jedlá cez okienko na odnos so sebou.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Česku, minister zdravotníctva, odvolanie, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk - Zeman sa stretol s kandidátom na nového ministra zdravotníctva, Prymulu by mal nahradiť o pár dní © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.