Streda, 22. júl 2026
Mimoriadne správy
- Orbán prešiel do protiútoku; obvinenia z korupcie sú podľa neho len snahou o likvidáciu Fideszu
- Lavrov vyhlásil, že sa stretne s Rubiom, rokovať budú o vojnách na Ukrajine aj Blízkom východe
- Starosta New Yorku vyzval na zatknutie Netanjahua, mesto na to podľa neho nemá právomoci
- 24 hodín vo vojenskej nemocnici v Dnipre: Tam, kde vojna nikdy nekončí
- Súd odhalil hrôzostrašné detaily prípadu speváka D4vd, telo tínedžerky našli v kufri jeho auta
Zeman navrhol Babišovi rokovania s Okamurom a komunistami, poslanci z ANO majú však výhrady
Webnoviny 11. apríl 2018 724
PRAHA 11. apríla (WebNoviny.sk) - Český premiér v demisii Andrej Babiš by mal podľa prezidenta Miloša Zemana rokovať o novej vláde s Komunistickou stranou Čiech a Moravy (KSČM) a hnutím Sloboda a priama demokracia (SPD) Tomia Okamuru. Poslanci ANO sa v utorok postavili za Babiša, inú osobu do čela vlády neponúknu.
Rozhodnutie prezidenta nie je príliš prekvapivé. Už skôr Babišovi radil, aby sa obrátil na komunistov a Okamuru, keď to nevyjde s Českou stranou sociálnodemokratickou (ČSSD). Rokovania s ČSSD stroskotali minulý týždeň.
Odporúčame:
„Chceme slušnú vládu“ aj „Bureš musí z vlády“, kričali tisíce ľudí na proteste proti Babišovi
Podľa Babiša musia variantu spolupráce s komunistami a SPD posúdiť orgány hnutia a poslanecký klub. Zdroj z ANO pre český portál iDNES.cz povedal, že medzi poslancami Babišovho hnutia je zhruba 25 až 30 takých, ktorí majú s touto variantou problém. A jeden z nich, minister spravodlivosti Robert Pelikán, už ohlásil odchod z politiky. V budúcej vláde nechce byť a kritizoval smerovanie ANO.
Viac k témam: Andrej Babiš, Česko, ČSSD Česká strana sociálně demokratická, KSČM Komunistická strana Čiech a Moravy, Miloš Zeman, Tomio Okamura
Zdroj: Webnoviny.sk - Zeman navrhol Babišovi rokovania s Okamurom a komunistami, poslanci z ANO majú však výhrady © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Jún priniesol mierny rast nezamestnanosti, dôvodom je prílev absolventov
Nová tvár v slovenskej lyžiarskej reprezentácii. Za Slovensko bude jazdiť mladá Američanka s koreňmi pod Tatrami
Enviropolícia hľadá páchateľa, ktorý pri venčení postrelil psa. O pomoc žiada verejnosť – FOTO