Pondelok, 30. november 2020
Malá oblačnosť  -3 °C
Mimoriadne správy

Zatykačom na Majského sa už zaoberá aj štátne zastupiteľstvo v Prahe

 Webnoviny   5. august 2020  97
Zatykačom na Majského sa už zaoberá aj štátne zastupiteľstvo v Prahe

5.8.2020 (Webnoviny.sk) - Mestské štátne zastupiteľstvo v Prahe sa v súvislosti so zadržaným Jozefom Majským zaoberá Európskym zatýkacím rozkazom, ktorý bol na neho vydaný. Pre agentúru SITA to potvrdil hovorca štátneho zastupiteľstva Aleš Cimbala.

„Európsky zatýkací rozkaz bol tunajšiemu štátnemu zastupiteľstvu doručený 31. júla za účelom zadržania a vydania vyžiadanej osoby pre nepodmienečný výkon trestu odňatia slobody," povedal.

Odsúdeného Jozefa Majského zadržala v utorok 4. augusta v nemocnici v Prahe česká polícia. Podľa medializovaných informácií bol hospitalizovaný na psychiatrii.

Senát Najvyššieho súdu SR (NS SR) na pojednávaní v stredu 29. júla zamietol odvolanie Jozefa Majského v kauze podvodu nebankoviek Horizont Slovakia a BMG Invest. NS SR tak potvrdil rozhodnutie Špecializovaného trestného súdu v Pezinku, ktorý ho v roku 2015 odsúdil na deväť rokov odňatia slobody.

Viac k témam: skrachované nebankové spoločnosti
Zdroj: Webnoviny.sk - Zatykačom na Majského sa už zaoberá aj štátne zastupiteľstvo v Prahe © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.